(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda sh 125 (Nr 4697384)

honda sh 125

Marka i model:

honda sh 125

Waga w kg (łączna):

134.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 351.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 wrz 2019 do 7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 7 wrz 2019 do 8 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.