HONDA SH 125 (Nr 5778330)

HONDA SH 125

Marka i model:

HONDA SH 125

Waga w kg (łączna):

136

Budżet zlecenia [€]:

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 524.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

7 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.