Honda SH 125 (Nr 6400758)

Honda SH 125

Marka i model:

Honda SH 125

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1399.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 1 wrz 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 7 wrz 2020 do 11 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.