Honda SH 125 (Nr 7587463)

Honda SH 125
Waga
Sztuk
Honda SH 125
Długość
202 cm
123 kg
1
Łączna waga:
123 kg
Dystans
470 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alcossebre

2 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.