Honda SH 125 (Nr 7591644)

Honda SH 125
Waga
Sztuk
Honda SH 125
Długość
202 cm
123 kg
1
Łączna waga:
123 kg
Dystans
159 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Es, Viure És Provar-Ho Infinites Vegades

Od 29 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Empuriabrava

30 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.