Honda SH 125 (Nr 8033314)

Honda SH 125
Waga
Sztuk
Honda SH 125
Długość
202 cm
123 kg
1
Łączna waga:
123 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 4 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Chiny, Hongkong, Hongkong

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.