Honda SH 125i (Nr 6640470)

Honda SH 125i
Waga Sztuk:
Honda SH 125i
Długość
200 cm
127 kg
1
Łączna waga: 127 kg
Dystans 2684 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 lis 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Teguise

Od 1 lis 2020 do 31 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.