honda sh 150i (Nr 5336358)

honda sh 150i

Marka i model:

honda sh 150i

Waga w kg (łączna):

170.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1371.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Formia

29 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Höchst Im Odenwald

20 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.