(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Sh 300i (Nr 5709330)

Honda Sh 300i

Marka i model:

Honda Sh 300i

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2404.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 4 maj 2020 do 11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 21 maj 2020 do 22 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.