(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

honda sh mode (Nr 4886334)

honda sh mode

Marka i model:

Honda SH Mode

Waga w kg (łączna):

116.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 123.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Granada

Od 29 paź 2019 do 30 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

31 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.