(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-22 11:48

Honda SH125i

(Nr 2614196)

Marka i model:

Honda SH125i

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 568.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 10 sie 2018 do 11 sie 2018

Adres i termin dostawy

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

12 sie 2018