(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda SH150 (Nr 4915290)

Honda SH150

Marka i model:

Honda SH150

Waga w kg (łączna):

160.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2517.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Katania

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

4 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.