(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-02 11:52

Honda shadow 1100

(Nr 1824518)

Marka i model:

Honda shadow 1100

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 433.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Skoczów, 43-430, Polska

4 cze 2017

Adres i termin dostawy

Toruń, Polska

4 cze 2017