(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Shadow 125 (Nr 8277696)

Waga
Sztuk
Honda Shadow 125
Długość
229 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
581 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 1055717

Cena: 420 zł brutto

Nadanie: Od 10 sty 2022 do 16 sty 2022
Dostawa: Od 10 sty 2022 do 16 sty 2022

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Parszowice

Od 10 sty 2022 do 16 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Głusko Małe

Od 10 sty 2022 do 16 sty 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.