(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Shadow 600 (Nr 4814440)

Marka i model:

Honda VT 600 C

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1802.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Umbria, Città Della Pieve

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Sokoły

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.