(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Shadow 750 (Nr 4588185)

Honda Shadow 750

Marka i model:

Honda Shadow

Waga w kg (łączna):

290.00

Dystans: 2260.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 14 sie 2019 do 17 sie 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Monaghan, Monaghan

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.