(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Shadow 750 (Nr 6684740)

Honda Shadow 750
Waga
Sztuk
Honda Shadow 750
Długość
251 cm
238 kg
1
Łączna waga:
238 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Maryland, Baltimore

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.