Honda Shadow 750 (Nr 7963695)

Honda Shadow 750
Waga
Sztuk
Honda Shadow 750
Długość
251 cm
238 kg
1
Łączna waga:
238 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wenezuela, Distrito Capital, Caracas

Od 1 gru 2021 do 10 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 18 sty 2022 do 15 kwi 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.