Honda Shadow Spirit 750 (Nr 7049972)

Honda Shadow Spirit 750
Waga
Sztuk
Honda Shadow Spirit 750
Długość
251 cm
225 kg
1
Łączna waga:
225 kg
Dystans
2778 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Alabama, Montgomery

Od 2 lip 2021 do 2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Sinaloa, Culiacán

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.