(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-05-30 20:48

Honda Shadow VT1100

(Nr 1819646)
Honda Shadow VT1100

Dystans: 921.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (3)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

49716, Meppen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dobrzeń Wielki, Polska

Termin elastyczny