(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-05-30 20:48

Honda Shadow VT1100

(Nr 1819646)
Honda Shadow VT1100

Dystans: 921.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (3)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

49716, Meppen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dobrzeń Wielki, Polska

Termin elastyczny