(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 19:29

honda sportrack 90

(Nr 2651036)

Marka i model:

Honda Sportrack 90

Waga w kg (łączna):

111.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1100.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Algeciras, Hiszpania

Termin elastyczny