(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda ST1100 (Nr 4658848)

Honda ST1100

Marka i model:

Honda ST 1100 Pan European

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3141.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bury St Edmunds

Od 4 sie 2019 do 8 sie 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, İstanbul

Od 11 sie 2019 do 14 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.