(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda SW-t 400 czechy- warszawa skuter (Nr 7235503)

Waga
Sztuk
Honda SW-t 400 czechy- warszawa skuter
Długość
160 cm
245 kg
1
Łączna waga:
245 kg
Dystans
638 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Central Bohemian Region, Kosmonosy

Od 18 sty 2021 do 30 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Zielonka

Od 19 sty 2021 do 31 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.