Honda TMX 125 Alpha (Nr 7821886)

Honda TMX 125 Alpha
Waga
Sztuk
Honda TMX 125 Alpha
Długość
204 cm
108 kg
1
Łączna waga:
108 kg
Dystans
623 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Filipiny, Calabarzon, Tanauan

Od 14 gru 2021 do 15 gru 2021

Adres i termin dostawy

Filipiny, Zachodnie Visayas, Manapla

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.