(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Transalp (Nr 4940354)

Honda Transalp

Marka i model:

Honda Transalp

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2563.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Forio

Od 26 sie 2019 do 2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 9 wrz 2019 do 15 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.