(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Transalp (Nr 5697654)

Marka i model:

Honda xl600 Transalp

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 880.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Alsheim

Od 10 sty 2020 do 13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Września

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.