(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Transalp (Nr 5710926)

Honda Transalp

Marka i model:

Honda transalp

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2134.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, East Ayrshire, Cumnock

23 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.