Honda Transalp (Nr 7273414)

Honda Transalp
Waga
Sztuk
Honda Transalp
Długość
225 cm
218 kg
1
Łączna waga:
218 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

9 paź 2021

Adres i termin dostawy

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.