Honda Transalp (Nr 7615552)

Honda Transalp
Waga
Sztuk
Honda Transalp
Długość
225 cm
218 kg
1
Łączna waga:
218 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wenezuela, Distrito Capital, Caracas

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, A Coruña

Od 13 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.