Honda Transalp (Nr 8047547)

Honda Transalp
Waga
Sztuk
Honda Transalp
Długość
225 cm
218 kg
1
Łączna waga:
218 kg
Dystans
2474 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ratyzbona

Od 21 wrz 2021 do 1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.