(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Transalp 600cc 1997 (Nr 5368494)

Marka i model:

Honda transalp 600cc 1997

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Manilva

7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Argentyna, Buenos Aires, Trujui

12 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.