honda transalp 650 (Nr 4914342)

honda transalp 650

Marka i model:

honda transalp 650

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5821.00 km

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

24 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.