Honda Transalp x 1, BMW F650GS x 1 (Nr 8044016)

Honda Transalp x 1, BMW F650GS x 1
Waga
Sztuk
Honda Transalp
Długość
225 cm
218 kg
1
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
393 kg
Dystans
1920 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

1 cze 2022

Adres i termin dostawy

Rosja, Город, Moskwa

15 cze 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.