Honda Transalp x 1, Suzuki DR 650 x 1 (Nr 7964748)

Honda Transalp x 1, Suzuki DR 650 x 1
Waga
Sztuk
Honda Transalp
Długość
225 cm
218 kg
1
Suzuki DR 650
Długość
226 cm
147 kg
1
Łączna waga:
365 kg
Dystans
8364 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mongolia, Ułan Bator, Улаанбаатар

30 cze 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.