(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda un dKawasaki (Nr 5667431)

Honda un dKawasaki

Marka i model:

Honda Rebel CMX 500 , Kawasaki EN 500

Waga w kg (łączna):

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1630.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Darmstadt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Hordaland, Bergen

9 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.