(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 11:29

honda valkyrie

(Nr 2327624)
honda valkyrie

Marka i model:

honda valkyrie

Waga w kg (łączna):

300.00

Budżet zlecenia [zł]:

111111111

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1795.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny