Honda Varadero (Nr 4755096)

Honda Varadero

Marka i model:

Honda Varadero

Waga w kg (łączna):

260.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 627.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 2 wrz 2019 do 2 lis 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Wicklow, Wicklow Municipal District

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.