honda varadero (Nr 5628879)

honda varadero

Marka i model:

honda varadero

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

6

Dystans: 2127.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

28 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sardynia, Cagliari

2 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.