(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Varadero 1000 (Nr 4734836)

Honda Varadero 1000

Marka i model:

Honda Varadero 1000

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1368.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

14 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.