honda varadero 1000 xl (Nr 5780842)

honda varadero 1000 xl

Marka i model:

honda varadero 1000 xl

Waga w kg (łączna):

195

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 3490.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 6 cze 2020 do 8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 6 cze 2020 do 8 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.