Honda Varadero 125 (Nr 7533776)

Honda Varadero 125
Waga
Sztuk
Honda Varadero 125
Długość
215 cm
152 kg
1
Łączna waga:
152 kg
Dystans
1763 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 cze 2021 do 25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Saint-Tropez

Od 25 cze 2021 do 5 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.