(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Varadero 125 (Nr 7596277)

Honda Varadero 125
Waga
Sztuk
Honda Varadero 125
Długość
215 cm
152 kg
1
Łączna waga:
152 kg
Dystans
2144 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

Od 30 kwi 2021 do 1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

Od 1 maj 2021 do 2 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.