Honda Varadero 125 (Nr 7736890)

Honda Varadero 125
Waga
Sztuk
Honda Varadero 125
Długość
215 cm
152 kg
1
Łączna waga:
152 kg
Dystans
437 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 27 gru 2021 do 31 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Mogro

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.