(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-06 15:42

Honda Varadero XL1000

(Nr 2137725)
Honda Varadero XL1000

Marka i model:

Honda Varadero XL 1000

Waga w kg (łączna):

260.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2122.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sainte-Maxime, 83120, Francja

Od 30 lis 2017 do 16 gru 2017

Adres i termin dostawy

Magdalenka, Polska

Od 20 gru 2017 do 31 gru 2017