Honda VFR 800 (Nr 6530768)

Honda VFR 800
Waga
Sztuk
Honda VFR 800
Długość
212 cm
218 kg
1
Łączna waga:
218 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Iowa, Iowa City

Od 3 maj 2021 do 4 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.