(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 08:08

Honda VFR 800 + luggage

(Nr 2996236)
Honda VFR 800 + luggage

Marka i model:

Honda VFR 2003

Waga w kg (łączna):

270.00

Dystans: 1398.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Latronquière, 46210, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Darlington, Wielka Brytania

Termin elastyczny