(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda vfr800 (Nr 4559205)

Honda vfr800

Marka i model:

Honda vfr800

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2051.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, London Colney

Od 17 cze 2020 do 18 cze 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Splitsko-Dalmatinska Županija, Split

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.