(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda VFR800 (Nr 5092722)

Honda VFR800

Marka i model:

Honda VFR800

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Coventry

16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, New York, Włochy

Od 5 wrz 2020 do 12 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.