(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda vision 110 (Nr 4655748)

honda vision 110

Marka i model:

honda vision 110

Waga w kg (łączna):

102.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 624.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 wrz 2019 do 3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 5 wrz 2019 do 6 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.