(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda VT 600 C Shadow (Nr 8268646)

Waga
Sztuk
Honda VT 600 C Shadow
Długość
236 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
1030 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 1770963

Cena: 720 zł brutto

Nadanie: Termin elastyczny
Dostawa: Termin elastyczny

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Weißenbach Am Lech

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Września

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.